חיבורים לחיים: אשפוז פסיכיאטרי פרטי

הרפואה הציבורית במדינת ישראל מציעה במצבי משבר אקוטיים במצבים רק פתרון אחד – אשפוז בבתי חולים פסיכיאטריים.

אולם במקרים לא מעטים אשפוז כזה  עלול ליצור חוויות טראומתיות הפוגעות בתהליך השיקום וההחלמה.

"חיבורים לחיים" מציע חלופה למניעת אשפוזים פסיכיאטריים , מענה ובית חולים פסיכיאטרי פרטי במצבים אקוטיים וכרוניים.

 

על קצה המזלג...

חלופת אשפוז מלאה: קבוצת מאניקר גאה להציג: "חיבורים לחיים"

הבית מנוהל ע"י פסיכיאטריים מומחים ופסיכיולוגים קליניים, ומלווה 24 שעות על ידי מלווים טיפוליים ומטפלים הוליסטיים.  המרחב הפסטורלי, קבוצת המתמודדים הקטנה, המלווים המסורים והפיקוח הפסיכיאטרי והפסיכולוגי – כל אלו מהווים תנאים אידאלים להתמודדות עם משברים נפשיים ולצעידה בכיוון ההחלמה.

מרכז "חיבורים לחיים" מבית מאניקר מציע למתמודדים ולבני משפחותיהם תכנית טיפול אישי ושיקום מקיפה הכוללת לינה במתחם ומשלבת טיפולים פרטניים וקבוצתיים, השגחה של מלווים בכל שעות היממה, שימוש בשיטות טיפוליות הוליסטיות וקונבנציונליות, שיטות טיפול פרטניות וקבוצתיות, ואף אפשרויות רבות לתעסוקה: יוגה, הליכות, פעילות גופנית, גינון טיפולי, תרפיה במוזיקה אמנות ועוד.

 

מהי הגישה שלנו?

אנו מתייחסים לפסיכוזה או אל כל יציאה אקוטית מאיזון, כאל מצב שבו אדם איבד את העוגנים ויצא מהאיזון הנפשי הרגיל שלו.

במצב זה הקשר עם האנשים ועם העולם שבחוץ נעשה מסובך ואף מאיים, ויש הצפה של מחשבות ולעיתים הזיות.

במצב הזה אנחנו מזמינים אנשים לבוא אלינו ולמצוא את החיבור שלהם לחיים.

תפיסתנו היא שאדם במצב רגיש זה זקוק – ואף יותר מן הרגיל – ליחס המכבד אותו על ההתמודדות המורכבת הקשה שהוא חווה ורואה בו את האדם השלם, גם אם באותו הרגע הוא חווה תפיסה לא רגילה של המציאות עקב המצוקה שבה הוא שרוי.

לפיכך קודם כול אנחנו רוצים לתת לאנשים מרחב טבעי ומרווח, שבו יוכלו לחזור ולחיות בביטחון.

 

מעגלי הריפוי

מטרתנו היא לאפשר לאדם לחפש במרחב זה חיבורים לחיים.

המרחב שלנו כולל שיחה ופעילות עם המלווים וחברים, הכנת אוכל משותפת, חיבור לטבע ועבודה בגינה, חיבור למוזיקה בהקשבה בשירה או בנגינה, חיבור לגוף בפעילויות תנועה למיניהן כגון יוגה, חיבור ליצירתיות בפעילות אומנותית כמו ציור, ותהליכי לימוד וריפוי לנפש ולרוח באמצעות פסיכותרפיות וטיפולים משלימים.

המטרה שלנו היא שיהיו די אפשרויות, כדי שכל אחד יוכל למצוא את הדבר שדרכו הוא יוכל לחזור לאיזון עצמי ולקבל אוריינטציה, לחזור ולמצוא חיבורים לאנשים ועניין ומשמעות לחייו.

אחד מכוחות הריפוי שנגלה ונחווה הוא הכוח של ריפוי חברתי דרך היכרות, תמיכה, שיתוף פעולה ועזרה הדדית, אשר יוצרים חיי קהילה בעלי משמעות וטעם.

החיבור לחיים בבית החם עוזר לעבור ביחד את המשברים החמורים ביותר ולמצוא חיבורים שיאפשרו את המשך הבנייה וההתפתחות בחיי האדם. כך יוכל להפוך את ההתמודדות עם המשבר להזדמנות של הכרה עצמית, הכרת האדם והתפתחות אישית.

למה חיבורים לחיים?

תוכנית טיפול אישית ליצירת איזון, שיקום וחזרה לחיים תקינים עבור מתמודדים עם משברים, פסיכוזות, PTSD, הפרעה בי-פולארית, הפרעות נפשיות כרוניות, הפרעות אישיות והתמכרויות.

ליווי, ייעוץ וטיפול גם משפחות המתמודדים ושילובן כחלק בלתי נפרד מהטיפול במתמודדים (פרטני / קבוצתי).

מגוון אפשרויות טיפול מותאמו ת אישית כדי שכל אחד יוכל למצוא את הדבר שדרכו הוא יוכל לחזור לאיזון עצמי ולקבל אוריינטציה, לחזור ולמצוא חיבורים לאנשים ועניין ומשמעות לחייו.

תודה שבחרת בנו
אנו מבטיחים לשמור על דיסקרטיות וזמינים 24 שעות ביממה

מלא את הטופס החסוי ונחזור אליך במהרה.

היי גיל!
תודה רבה על שאתה כל כך קשוב, כל כך אכפתי ומבין.למעשה. החזרתם לי את הבת שלי שאיבדתי בחודשיים האחרונים. ט. כמעט חזרה לעצמה. ממש נהנתי להיות איתה היום. אחרי תקופה ארוכה, שהיה לי מאוד קשה להיות איתה. כל הכבוד! עשיתם עבודה נהדרת , תוך חודש. הכי חשוב, החזרתם לי את התקווה, שאותה איבדתי הזמן האחרון. הגעתי אליכם מתוך יאוש עמוק וחוסר אונים. הפקדתי בידכם את היקר לי מכל מתוך החלטה לבטוח בכם לאחר שאני כבר לא ידעתי מה לעשות. ולשמחתי, עשיתם עבודה נהדרת. היא כמעט חזרה לעצמה. היא אישה מקסימה, אמיצה. אינטליגנטית, יצירתית שמחה, חברותית עם תפיסה מדהימה של האנשים שסביבה. לצערי , היא איבדה את עצמה בזמן אחרון. כבר דאגתי, שלתמיד. והנה. תוך חודש, בלבד. החזרתם לי את הבת הנהדרת המקסימה שלי. תודה, זאת מילה קטנה מדי לגבי מה שאני מרגישה, אך אין לי מילה אחרת.תודה.תודה.❤ ערן, כתבתי את זה לגיל, כיון שאיתו אני נמצאת בקשר מתמשך (לא רוצה להפריע לך) אך כמובן שכל מה שכתבתי, מתיחס לכל עבודת הצוות שאתם עושים. היום גם התחלתי טיפול אצל ענבר הפסיכולוגית. הגעתי אליך, מיואשת וחסרת תקווה ואמונה. היום יצאתי מכם, מאמינה ומקווה. אני מאוד מאוד מעריכה אותך ואת כל מה שבנית על מנת לעזור לאנשים שכל כך זקוקים לכך ולא יודעים איך לעשות את זה.❤💋❤💋❤🙋‍😁
אמא של ט'
אשפוז בית פסיכיאטרי פרטי
למכתבים נוספים

אבחנות ותרופות פסיכיאטריות

אנו מבקשים לתת את הליווי המתאים ביותר לאדם שמגיע אלינו במשבר המסוים. איננו מתייחסים לאדם במשבר כאל אבחנה, והדבר האחרון שאנו רוצים הוא להדביק לו כותרות שיקטינו אותו ויזיקו לו.

מטרתנו היא להכיר לעומק כל אדם עם קשייו הייחודיים, להבין את צרכיו וליצור איתו יחד את הפעילות המרפאת עבורו. האדם הוא שותף מלא ופעיל בתהליך ההחלמה וההתפתחות, ולכן במידת הצורך יינתנו לו תרופות על בסיס הסכמה הדדית לאחר בדיקת תרומתן לאותו אדם, מזעור תופעות לוואי, ושימוש במינונים נמוכים ככל האפשר.

כדאי לזכור שלעיתים במצבים של מצוקה קשה וחוסר שליטה הכרחית התערבות פרמקולוגית שמטרתה לייצר רגיעה המסייעת להחזרת הביטחון והשליטה העצמיים. כך יוכל האדם לחזור ולהתחבר למרכז של עצמו ולסביבתו ותימנע פגיעה בעצמו או בסביבה.

גוף ונפש

אנו מתייחסים לגופו, לנפשו ולרוחו של האדם באופן הוליסטי, לכן אנו מאמינים ברוח של כבוד כלפי המקום, דייריו ופעילויותיו. חיי האדם כמו הטבע מתבססים על ריתמוסים, ואנו נשאף להטמיע זאת בכל פעילויותנו.

נקפיד על הרגלי קימה ועל ניקיון.

נקפיד על תזונה בריאה המותאמת לצרכים המגוונים של הדיירים בהכנה ובישול משותף של מזון צמחוני וחלבי.

פעילות תנועה יום-יומית תהיה הזמנה לגלות ולחוות את כוחו המרפא של דופק החיים.

פעילויות של תרפיות במוסיקה אמנות וידאו ומגוון פעילויות גוף וגוף נפש יגלו את הפוטנציאל והכישורים החבויים בכל אדם ויכוונו ליצירה וללימוד, לגילוי, להכרה עצמית ולהכרת העולם.


אנו פועלים ליצירת תהליכי ריפוי והחלמה טבעיים ולקידומם, להבנת המשבר ולהפיכתו להזדמנות התפתחותית והעמקת התודעה של האדם.

חיבורים לחיים

לייעוץ דיסקרטי

תודה שאתה מאמין בנו

אנחנו כאן כדי לעזור לך ושומרים על דיסקרטיות מוחלטתתודה שאתה מאמין בנו

אנחנו כאן כדי לעזור לך ושומרים על דיסקרטיות מוחלטת!