סיפורים מהלב

היי גיל!

תודה רבה על שאתה כל כך קשוב, כל כך אכפתי ומבין.למעשה.
החזרתם לי את הבת שלי שאיבדתי בחודשיים האחרונים. ט. כמעט חזרה לעצמה. ממש נהנתי להיות איתה היום. אחרי תקופה ארוכה, שהיה לי מאוד קשה להיות איתה. כל הכבוד!
עשיתם עבודה נהדרת , תוך חודש. הכי חשוב, החזרתם לי את התקווה, שאותה איבדתי הזמן האחרון. הגעתי אליכם מתוך יאוש עמוק וחוסר אונים. הפקדתי בידכם את היקר לי מכל מתוך החלטה לבטוח בכם לאחר שאני כבר לא ידעתי מה לעשות. ולשמחתי, עשיתם עבודה נהדרת. היא כמעט חזרה לעצמה.
היא אישה מקסימה, אמיצה. אינטליגנטית, יצירתית שמחה, חברותית עם תפיסה מדהימה של האנשים שסביבה. לצערי , היא איבדה את עצמה בזמן אחרון. כבר דאגתי, שלתמיד. והנה. תוך חודש, בלבד. החזרתם לי את הבת הנהדרת המקסימה שלי. תודה, זאת מילה קטנה מדי לגבי מה שאני מרגישה, אך אין לי מילה אחרת.תודה.תודה.❤
ערן, כתבתי את זה לגיל, כיון שאיתו אני נמצאת בקשר מתמשך (לא רוצה להפריע לך) אך כמובן שכל מה שכתבתי, מתיחס לכל עבודת הצוות שאתם עושים.
היום גם התחלתי טיפול אצל ענבר הפסיכולוגית. הגעתי אליך, מיואשת וחסרת תקווה ואמונה. היום יצאתי מכם, מאמינה ומקווה. אני מאוד מאוד מעריכה אותך ואת כל מה שבנית על מנת לעזור לאנשים שכל כך זקוקים לכך ולא יודעים איך לעשות את זה.❤?❤?❤??

ערן יקירי

לפעמים יש רגעי שיא במסע החיים אותם אנו רוצה לקפל ולהניח בלבי ולשאת אותם איתי לתמיד. (כמו שאמרת כלכך יפה לבני..)
אלו רגעים מהסוג שכשחוזרים אליהם ונזכרים שיש אהבה בעולם.
היום הזה הוא רגע כזה…אני מתענגת עליו, מתעטפת בו ומקפלת אותו אל תוך לבי ונשמתי, לשאתו איתי תמיד.
בחדר המוגן, הבטוח והמכיל התרחש מבחינתי נס. הרבה רבדים לנס הזה(עוד לא הפנמתי את כל דפי ודפדפי הנס) אבל ברור שהיום התרחש אחד מרגעי השיא של המשפחה הזו.
רגע שיא שהוא בבחינת נס.
אני עדיין בתוך הרגע הקטן, בנשימה ובזכרון המגע והחיבוק שלי עם עומרי, והחיבוק עם שני ילדיי האהובים.
 האמת שאני לא רוצה לצאת משם. רוצה לעצור את העולם ולהיות עם החיבוק הזה…
לצד זה יש בי גל של אהבה גדולה אליך ולענבר. גל של הכרת תודה עמוקה ושלוה, נקיה מכל וטהורה.
עוד לא הסתיימה הדרך המשותפת, אני בטוחה שעוד נדבר, ועוד אוכל לומר לכם פנים אל פנים את כל מה שאני רוצה לומר,
לשמוע מכם, ולחשוב יחד קדימה, אבל ברגע זה באמת מה שאני רוצה זה לשלוח לך את אהבתי ותודתי העמוקה♥

לערן והצוות היקר

ברצוננו להודות לכם על עבודתכם המסורה עם בננו.
בעקבות הטיפול המקצועי שלכם במשך מספר חודשי הליווי, חלה השתפרות משמעותית בהתנהגותו וכיום הוא מתפקד הרבה יותר טוב מאשר לפני הטיפול.
מצבו החל להשתפר כבר לאחר מספר מפגשים בודד, מה שעודד אותנו מאוד לעתיד טוב יותר.
כיום, מספר חודשים לאחר סיום הטיפול, ניתן לומר שהשמיים הם הגבול ושרק ימשיך כך! תודה!

משפחת מאניקר היקרה

ליוויתם את בננו ואותנו כמשפחה בתקופה מורכבת, עמוסה וקשה.
יחסית חלפה תקופה קצרה אבל חווינו את הזמן באינטנסיביות אדירה הליווי שלכם היה עבור נועם ועבורנו מנוף עצום שהקל על ההתמודדות הלא פשוטה עם המצב הקשה.
התהליך עוד לא תם והדרך ארוכה, אך הצלחתם לעלות את "הילד" למדרגה שממנה הוא יכול להמשיך ולטפס.
כולנו מקווים שהוא יצליח להגיע למדרגה מספיק גבוהה שממנה יחווה תצפית חיובית על עצמו ועל עולמו.
ברגישות נפלאה, בהרבה רגש חיובי ואוהב ובמקצועיות מרשימה כך טיפלתם בו, השרתם עלינו הרבה בטחון והייתם כתובת זמינה בכל רגע.
לא נשכח זאת ותמיד נודה לכם באמת מעומק הלב.
אתם נשארים כתובת חשובה עבורנו ונשמח לדווח על כל התקדמות ושינוי חיובי אצלו! תודה!

ע. מתל אביב

ערן ליווה אותי מאמצע משבר עד לחזרה לשגרה.
במצב מאוד בעייתי, שמעבר לבעיות שיש לי, גם יש לי בעיות של אמון באנשי מקצוע וגם יש סבבי לחץ מהמעגלים הקרובים אלי (המשפחה והחברים).
ערן עזר לי לרכוש את הכלים להתמודדות עם המצב שלי, בנוסף הרגיע את המשפחה שלי ונתן לי הכוונה איך להתמודד איתם בצורה שהם רגועים ולא מכניסים לחצים נוספים להתמודדות שלי.
אני בטוח שמעבר לעזרה הרבה שקיבלתי ממנו גם הוא עזר לאמא שלי להתמודד עם המצב ובלעדיו המצב היה קשה יותר לכולנו.
בנוסף ערן ליווה אותי ועזר לי להתמודד עם הרופאים ועזר למצוא את הרופאים אשר מתאימים לי.
ערן, אני רוצה להודות לך על טיפול מסור, מבין ותומך. על שקיצרת עבורי את התהליך ותמכת בי בתקופה של משבר עצום. לא אשכח את הפגישות הראשונות שלנו במחלקה הסגורה בבית החולים גהה. לרגע חשבתי שאתה מלאך. על שהקנת לי כלים רבים להתמודדות והכי חשוב שעכשיו יש לי כתובת שאני יודע שתעזור לי שוב לפני שאני מגיע למצב של משבר חס וחלילה טפו טפו טפו. המון תודה!

אביבה, אמא של י' מיבנה

אני מודה שכשהגענו לפני 3 חודשים הייתי לגמרי מיואשת, לא האמנתי באמת שיש לבן שלי סיכוי. אני רוצה להודות לך מקרב לב על ההתמסרות הטוטלית ההקשבה והידע העצום שהנחלת למשפחה שלנו. עברו רק 3 חודשים והנה י' כבר מתפקד, מחייך ומזכיר לי את הבן האמיתי שלי.
אני סוף סוף מבינה הן את חשיבות הטיפול התרופתי והן כמה עבודה דרושה מעבר לכך. אני מודה שגם אני כמו י' הדחקתי זמן רב את המצב ופתאום לראות אחד כמוך אחרי כל מה שעברת עשה עבורי את כל השינוי. בשמי ובשם משפחתי המון המון תודה. שלך לתמיד, אביבה

ערן יקירי

רציתי להגיד לך תודה על כל מה שעשית עד כה למען בננו ולמעננו כהורים; לליווי הכנה, הנאמן והסבלני לתהליך שנראה הרבה פעמים כה מייאש ומייגע.
דרכינו עוד לא נפרדו ואני מאמינה שלצורך המשך השיקום שלו, הוא עוד יזדקק לך רבות ואתה תמשיך ללוות את משפחתנו לתקופה הבאה, דבר המהווה עבורנו כעוגן חשוב ואלמנט של בטחון שהיה חסר לנו לפני שהכרנו אותך.
היה חשוב כבר להודות לך לבינתיים ועד לאן שהגענו אף על פי שעוד ארוכה הדרך לשיקום הסופי כי ההרגשה הפנימית העכשווית, שאנו בדרך לשם. חשוב לא פחות להודות לך על זה שהצלחת להוביל אותנו כהורים למקום של רגיעה ותקווה עצומה להצלחה עתידית שהננו רואים אותה באמונה גדולה בסוף הדרך וסוף סוף התחלנו אכן לראות את האור בסוף מנהרת מסענו עם בננו שהיה כה חשוך מרפא ואבוד תקוות עד כה.
תודתי המיוחדת למתנה היקרה מבחינה סינטימנטלית שהענקת לי כאם בנדיבותך; שרשרת המזל האישית שלך מתוך אבחנה ברגישות רבה להתעניינותי במשמעותה. נתינה אישית באהבה שכזו, נגעה עמוקות ללבי והערכתי הרבה נתונה לך על כך מקרב לב. חשוב לי שתדע ששרשרת זו מהווה כבר עבורי סמל חזק לאמונה בהצלחה הצפויה לנו בהמשך בדומה להצלחתך האישית. אני לא מורידה אותה מעליי וכל יום מחזיקה אותה בשתי ידיי ונושאת תפילה קצרה ובקשה שאלוהים יברך ויאיר את דרכו של בני ויעזור לו להגיע לאיזון, לעצמאות, להצלחה ואושר בחייו.
ועל אמונות לא מתווכחים… פשוט ממשיכים להאמין שהאמונה תהא כנבואה שתגשים את עצמה.
באהבה, בהוקרה ובהערכה רבה, אמא של מטופל שלך

אושרית אישתו של ע' מגבעתיים

"אחרי חודשים ארוכים אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהודות לך על השינוי המדהים שעשית במשפחה שלנו. כפי שאתה יודע כשהגעתי אליך הייתי כבר על סף ייאוש הכל נראה אבוד, הזוגיות כבר התפוררה התא המשפחתי נראה גמור ואישי היקר שרק יצא מאשפוז קשה נראה במקרה הטוב כצל של עצמו.
הסבלנות והנחישות שלך הם שהצילו אותנו לא פחות, לא ויתרת לי ולא ויתרת לנו.
סוף סוף א' חזר לעבוד, אנחנו כבר שוב משפחה ואני באמת אסירת תודה. אף פסיכולוג או פסיכיאטר לא היה להבין ולדאוג לנו בצורה הזו.
אני מזמינה אותך להפנות אלי כל מתלבט לצורך המלצה חמה.
שוב תודה, אושרית

ענת אחותו של ש' מתל אביב

בשמו של ש' ובשם כל המשפחה שלי אני רוצה להודות לך על הטיפול המסור והאינטנסיבי באחי היקר. לא האמנתי שהשינוי בטיפול התרופתי שהצעת ופגישה קצרה עם פרופסור לבקוביץ בשילוב עם פעילות גופנית ושינוי קריירה יכולים לשנות כל הרבה בכל כך מעט זמן.
תוך 6 שבועות אחי חזר לעצמו כמעט באופן מוחלט, הוא עובד בעבודה שמצאת לו,עושה ספורט מידי יום ובעיקר כבר לא תקוע במיטה עם מחשבות קשות.
זה מבחינתי היה נס גלוי ואני מודה לה' ששלח לי אותך.
מוכנה להתנדב אצלכם איפה ומתי שתרצה. ענת

ערן היקר

שלום ערן אתמול קיימנו איתך את המפגש הרביעי ברצף שבועי , כשבסופו של המפגש קיבלתי ממך את בירכת הדרך להמשיך הלאה ולנצל את מה שקיבלתי ממך במהלך הפגישות.
מודה שבתחילה היו לי ספקות, אבל אחרי שנפגשתי עם פסיכולוג שהתחיל לעשות “חפירות לעומק” שלדבריו זה חלק מהטיפול הדרוש, כשאני את הסיגנון הזה מכיר מבעבר והוא לא עזר לי כלל
ואצלך קיבלתי כלים שיעזרו לי להתמודד עם קשיים בעתיד , הבנתי שזה מה שאני זקוק לו!
חושב ומאמין וכמובן מקווה שמה שעלה על ידך במהלך הפגישות אכן יסייע לי לחזור לשגרה ואני מבין שבניגוד לעבר אני חייב להמשיך בטיפול התרופתי שאמור לייצב אותי ולמנוע “נפילות”.
שמחתי שלא “סגרנו דלת ” וציינת שאתה זמין בכל זמן בעתיד, אם יהיה צורך לחדש את הקשר, ואני מבטיח שאעשה זאת אם יידרש.
נשאר לי רק להודות לך על מה שנתת, הדרכת, ייעצת וסיפרת בפגישות ואני היום מרגיש הרבה יותר מחוזק כדי לטפל במה צפוי לי בעתיד הקרוב והרחוק אז שוב תודה והצלחה בעבודה הטובה שלך גם אצל אחרים.
בן

ערן היקר

הייתי רוצה לספר את כל חויותיי מהמפגשי טיפול שלך בחברי האהוב. מההתחלה ועד הסוף..:-)
חברי הסובל מהפרעה דיכאונית דו קוטבית (בעיקר מדכאונות קיצוניות וקשות) שגרמו לו לניסיונות התאבדות, ע"י בליעת שלל כדורים רבים לשימחתי הרבה חברי נשאר בחיים.
לאחר ניסיון התאבדות האחרון החלטתי ביחד עם חברי לקחת את עניין ההפרעה הדיכאונית בידיים כדי למזער עד כמה שאפשר את הסיכוי לניסיונות התאבדות נוספים בעתיד וחרשתי את האתרים בלמידה לעומק על מחלה דיכאונית זו… ו… הגעתי למרכז מאניקר…
הסיפור חיים של ערן כבש אותי מהרגע הראשון, ערן משמש דוגמא והשראה גדולה של מי שחי בשלום עם מחלתו המניה דיפרסייה, בשילוב עם הניסיון שלו עם מטופלים במהלך עבודתו אני רוצה לציין שערן:
א. ניחן באינטליגנציה רגשית גבוהה מאוד למטופלים
ב. יש לו גישה חיובית ומעודדת מאין כמוהו
ג. אדם מאוד אמיתי וכנה
ד. יש לו יכולות גבוהות מאוד לתת את הכלים והעידודים למטופל כדי לעזור לו לצאת ממצבי דיכאון ובמקביל להשתמש בכלים מעולים לעתיד כדי לחיות בשלום גם בימים קשים של דיכאון.
ה. ערן בתור אדם שחווה תקופות קשות מאוד בגין מחלתו המניה דיפרסייה, אין כמוהו המבין את התהומות הענקיים של האדם שנמצא בדיכאון.

שום פסיכולוג קליני עם כל הכבוד לפסיכולוגיים הקליניים לא יכול להבין את המצוקה הגדולה של אדם בדיכאון עמוק (או במניה) כמו ערן- אדם שחווה זאת לא פעם בחייו.
המפגשים של ערן עם חברי ועימי היו פגישות ששוחחנו שלושתינו והיו מפגשים שערן שוחח אך ורק עם חברי.
המפגשים הללו תרמו לחברי המון, תוך זמן יחסית קצר, חל שיפור במצבו הנפשי וכיום גם יש לו את הכלים שלמד מערן כדי להתמודד עם מחלתו אני רוצה לציין שגם לי ערן תרם המון הוא גרם לי להבין לעומק את העולם של הסובלים מדיכאון.
כיום אני יודעת איך להתנהג עם חברי בתקופות הקשות וגם יודעת שתמיד יהיה לי למי לפנות בכל שאלה או מצוקה שתתגלה בעתיד עם חברי.
אז המון תודה רבה לך ערן מכל הלב אין כמוך! בכל הכנות מאתי.

היי ערן

תודה על הדרך שעמית עברה אצלכם, על הסבלנות, על המקצוענות לכל אורך הדרך, על כל מה שהמערכת שהקמת יודעת לתת, ולך באופן אישי, זמינות ומקצוענות ללא תנאי.
לתשומת לב, גם אם אני מסכם את קטע הברכות רק בשתי שורות, אני אסיר תודה ומרגיש כמו אלו ששופכים עמוד מלא ויותר.
תמשיך להצליח ולהחזיר אנשים טובים למעגל החיים, מי ייתן והגישה של מניקייר תאומץ ע"י משרד הבריאות ונזכה לראות הרבה יותר מניקייר ופחות שלוותה / פרדסיה ודומיהם.
בברכה, ומזל טוב למיסוד הזוגיות, נעם

לערן היקר והאהוב

אין מילים לתאר את הערכתי,אהבתי והכרת התודה שאני חשה כלפיך וכלפי משפחת מאניקר , שאותה יצרת במו ידיך.
בני יקירי, גאוות המשפחה ילד יפה ,חכם וטוב לב קרס.
משפחתנו קרסה יחד איתו.לא ידענו להכיל ולהבין את גודל המשבר שפקד אותנו. חוסר האונים והפחד שלט בנו.
לאחר שאושפז במחלקה הפסיכיאטרית היה שבר כלי , רק מחשבה אחת התרוצצה בראשו-כיצד לשים קץ לחייו ולסבלו.
לא אשכח לעולם כיצד קיבלתם אותנו וטפלתם בבני בעדינות אהבה ובמקצועיות.
גרמתם לו להרגיש אהוב, לאהוב ולהיות מחויב לחיים ולהוקיר אותם. בני כיום בוגר יותר בשל ובעל תשוקה לחיים.
עשיתם ועדיין עושים את המקסימום תוך כדי שיתוף פעולה עם הבית למקסם את השפעת הטיפול בבני.
הייתם בקשר רציף איתנו. תמכתם ברגעים הקשים. גרמתם לנו לעבור תהליכי שינוי בבית ולסלק את הגורמים שהביאו את בני יקירי למשבר בו היה שרוי.לקחנו אחריות על המחדלים שלנו ועברנו תהליך של שינוי.
בזכותכם הפכנו למשפחה מאוחדת וחזקה.

בני יקירי מרגיש כיום בטוח בביתו ויודע שהמשפחה תעשה הכל למענו.
תודה לכם משפחת מאניקר, הצלתם משפחה שלמה. שאלוהים יברך אתכם,אמן

ערן אהוב

"וכל מי שעוסקין בצרכי ציבור באמונה,
הקב"ה ישלם שכרם, ויסיר מהם כל מחלה,
וישלח ברכה והצלחה, בכל מעשי ידיהם" (מן התפילה)
ערן, תודה רבה על תמיכה ללא לאות, אמונה בי ובתהליך.
אתה איש מיוחד ויקר,
מספיק לי חיבוק אתך וממך להושיב נפשי ולהיטען בכוחות מחודשים.
ניתנה לך מתנה עצומה- היכולת לראות כל אדם, כפי שהוא,
ולהבין מה מניע אותו, להתחבר אליו ולסייע לו למצות את הפוטנציאל הגלום בו.
עליך ועל דומיך כא/ בפרקי אבות:
"עשה תורתך קבע,
אמור מעט, ועשה הרבה
והוא מקבל כל אדם בסבר פנים יפות.
ומפרש הרמב"ם- צדיקים אומרים מעט ועושים הרבה.
וסבר פנים יפות פירושו: שישא ויתן עם הבריות בנחת, ובדברים ערבים ורצויים.
בשבילי אתה סמל ומופת לעשיה ולחתירה ללא חת.
ולסיום הרב קוק כותרת באורות הקודש:
"בן אדם,
עלה מלמעלה עלה,
כי כוחו עז לך,
יש לך כנפי רוח,
כנפי נשרים אבירים,
אל תכחש בם,
פן יכחשו לך.
דרוש אותם, דרוש בן אדם- וימצאו.
באהבה והערכה עצומות- ע'.

אל תהסס לבקש עזרה אנחנו כאן כדי לעזור